Su Arıtma ve Kimya

Uzun Ömürlü ve Dayanikli Sistemler

Su aritma sistemleri ve kimya prosesleri yüksek derece korozyon ve asindiricilar etkisinde kalmaktadir. Paslanmaz çelik malzemeler bu zor sartlarda zamanla korozyona ugramakta ve bakim maliyetlerine neden olmaktadir. Korozyona ve asindirici ortamlara oldukça dayanikli olan fiber takviyeli kompozitler uzun ömürlü, çeliklere göre daha dayanikli ve daha hafif yapidadir. Su aritma sistemlerinde basta basinçli kaplar, ters osmoz membran gövdeleri, torba filtre gövdeleri, su yumusatma tanklari; kimya proseslerinde baglantilar ve borular olmak üzere birçok uygulamada uzun ömürlü sistemler yaratmaktadir.    

Basinçli Tanklar

Ülkemizde Elyaf Sargi Teknolojisini ilk kullanan firmalardan olan IZOREEL Kompozit, 20 yilin üzerinde tecrübesiyle kompozit basinçli tanklar üzerinde uzmanlasmistir.


Su Yumusatma Tanklari

Izotank, 7” ve 22” çap araliginda uluslararasi standartlarda, elyaf sarim teknolojisiyle üretilmis su yumusatma, filtrasyon ve deiyonizasyon tanklaridir. Ev ve sanayi uygulamalarinda kullanilmaktadir


Ters Osmoz Membran Gövdeleri

Izoline, uluslararasi standartlarda FRP (fiber reinforced plastic) ters osmoz su aritma tanki gövdesidir. Degisik basinç siniflarinda ve 2.5”, 4” ve 8” çaplarinda mevcuttur.


Torba Filtre Gövdeleri

Kaplanmis karbonlu çelikten veya paslanmaz çelikten üretilen torba filtreler zamanla korozyona ugramaktadir. IZOREEL Kompozit tarafindan özel olarak tasarlanan torba filtreler korozyana dayaniklidir ve digerlerine göre daha uzun ömürlüdür.


CTP Borular ve Baglantilar

Baglanti elemanlari korozif ortamlardan etkilenebilmekte ve yüksek mekanik kuvvetlere maruz kalabilmektedir. Bu nedenle Izoreel Kompozit standartlara uygun çesitli ölçülerde CTP Borulari ve Baglanti elemanlari ürünlerini gelistirmistir.