Üretim Teknolojimiz

Üretim Teknolojimiz

 

Kompozit Malzemeler

Kompozit malzemeler esas olarak matris ve takviye malzemesi olmak üzere iki bileşenden meydana gelirler. Polimer Matris Kompozit Malzemeler (PMC)'de matris olarak polimer reçine ve takviye malzemesi olarak fiber kullanılmaktadır. Polimer Kompozit Malzemeleri kabaca fiber takviyeli ve partikül takviyeli kompozit malzemeler olarak sınıflandırılabilir. Fiber takviyeli kompozit malzemeler, sürekli ve süreksiz fiber olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Polimer Kompozitlerde fiber bileşeni yapıya gelen yükleri taşımaktadır. Matris fazı temel olarak malzeme bütünlüğünü ve gelen yüklerin fibere iletimini sağlar. 

Yapılarda, çelik, alüminyum gibi geleneksel malzemelerin yerine kullanıldığında, kompozit malzemeler daha hafif ve daha dayanıklı sistemlerin kurulmasına olanak tanımaktadır. Kompozitler, basitçe farklı malzemelerin kombinasyonu olarak düşünülebileceği için, uygulama zorluklarına göre değiştirilebilir özellikler sunarak, en uygun çözümleri yaratmaktadır. 

IZOREEL Kompozit, Türkiye'de Elyaf Sargı (Elyaf Sarım) Teknolojisini kullanan ilk firmalardan ve bu alanda uzman firmalardan biridir. Firmanın mühendislik birimi tarafından geliştirilen elyaf sargı ünitesiyle, proses kontrollü olarak silindirik, kapalı tank ve kompleks geometrilerde ileri kompozit malzemeler üretilebilmektedir. Elyaf sargı ünitelerinde 1metre çap ve 9 metre boya kadar 4 eksenli olarak uluslararası standartlarda hızlı, hassas ve seri olarak üretim yapılabilmektedir. 

IZOREEL Kompozit ayrıca Sıcak Presleme metodunu kullanarak sert tabakalı kompozit levhalar üretebilmektedir. Levha üretimi, yüksek sıcaklık ve yüksek basınç uygulanarak yinelenebilir kalite seviyesi yakalanmaktadır.  

Buna ek olarak, basınçlı kalıplama yöntemi kullanılarak yüksek basınç altında istenilen özelliklere sahip malzemeler üretilebilmektedir. Tabakalı kompozitlerden farklı olarak, eğilme dayanımı yüksek sandwich yapısal kompozitler firmamızın müşterilerine sunduğu alternatif çözümlerdendir.

IZOREEL Kompozit bünyesinde,

  • 3 Eksenli CNC Sargı Üniteleri
  • 4 Eksenli CNC Sargı Üniteleri (4 metre ve 9 metre boylarında)
  • Çeşitli boyutlarda kontrollü kürlendirme fırınları
  • Çeşitli boyutlarda sıcak pres ve kesme makineleri
  • Talaşlı Üretim Ünitesi

Bulunmaktadır. Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.